Maşukiye Efsanesi | Aşuk ve Maşuk Hikayesi

Görür görmez doğasına aşık olduğunuz Maşukiye nereden almış ismini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız Maşukiye Efsanesi yazımız sizi oldukça mutlu edecektir.

aşık olan   “Aşuk” ve aşık olunan “Maşuk”tan.  Aşuk’un gözü Maşuk’tan başkasını görmez olmuş, gördüğü her yer Maşuk, tattığı her şey Maşuk, duyduğu her şey Maşuk olmuş. Yemeden içmeden kesilmiş. seven hep 2-0 yenik başlar ya dostlar, Maşuk’ta severmiş  Aşuk’u ama inanamazmış aşkına, sevilmenin şımarıklığı ile naz da yaparmış zavallıya. Bilmezmiş ki bir daha böyle sevilmeyecek,  aşk Aşuk’un içinde,  başkası onu aynı gözlerle, aynı sözlerle, aynı kendinden vaz geçmişlikle sevemeyecek.. Anladığında da her şey için geç olacak. Bize de Maşukiye Efsanesi ‘ni anlatmak düşüyor…

Maşukiye Efsanesi Aygır Deresi
Maşukiye Efsanesi Aygır Deresi

Neyse,  gel zaman git zaman Aşuk toplamış  tüm cesaretini gitmiş Maşuk’un kapısını çalmış. Maşuk içerden seslenmiş “kim o” diye, Aşuk’ta “BEN” demiş. Maşuk “git buradan” diye seslenmiş. Tabi maşuk yıkılmış, hiçbir anlam verememiş, kendini vurmuş yollara, aşkından ölecek ama  aklı almıyor başına gelenleri. Düşünmekten o kadar yorulmuş ki tekrar dönüp Maşuk’un kapısını çalıp neden kendisini istemediği  sormaya karar vermiş. Büyük bir heyecanla tekrar gitmiş  kapıya yine Maşuk seslenmiş “kim o” diye. Aşuk’ta cevap aynı “BEN” ve ne yazık ki Maşuk’un da cevabı aynı olmuş ve tüm çabasına rağmen Maşuk hiçbir açıklama alamamış. Bu sefer aşkını kalbine gömmüş, hayata küsmüş ve izbe bir yerde aylar, yıllar geçirmiş. Artık kendinden geçmiş, düşünmüş düşünmüş ne bir çare bulabilmiş ne de bir sebep.

Amaçsızca dolaştığı bir gün kendini yine Maşuk’un kapısında bulmuş . Önce tereddüt etmiş kapıyı çalıp çalmamakta ama artık kendinden bile geçtiğini ve kaybedecek bir şeyi olmadığı düşünmüş , ümitsizce çalmış kapıyı. Maşuk seslenmiş içeriden yine “kim o” diye, Aşuk’ta “SEN” demiş, dönüp arkasını uzaklaşmak üzereyken kapı aralanmış. Maşuk “gir içeri” diye seslenmiş. AŞK “SENİM” diyebilmekmiş dostlar. Kendinden geçmeden aşk, AŞK olmuyormuş.

Umarım hepimiz “kim o” diye soranımıza “SEN” diyebilecek kadar çok severiz.

Aşkla  kalın…..

Maşukiye Gezinizde Sizlere Rehberlik Edecek Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın. https://www.instagram.com/geziyourumcom

2 thoughts on “Maşukiye Efsanesi | Aşuk ve Maşuk Hikayesi

Yorumlar kapatıldı.