FlamingoKöy | Çatalca | Flamingoların Arasında Kahvaltı

Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için hafta sonları oldukça önemli bir yer teşkil eder. Yoğun iş stresinden, trafikten ve şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlerin sayısı çok fazladır. Bunun yanı sıra güzel bir kahvaltı ve eğlenceli  anlar geçirebileceğiniz bir yerler ararız. Bu isteklerinizi karşılayacak bir yer olan Flamingoköy ‘den bahsedeceğiz  sizlere. Yeni yerler keşfetmek isteyenler için Flamingoköy iyi bir seçenek olacaktır.

FlamingoKöy
FlamingoKöy

Flamingoköy Nerededir?  Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Çatalca ilçesi Gökçeali Köyünde bulunan Flamingoköy’e ulaşım bulunduğunuz semte göre 1 – 1,5 saat aralığından sürüyor. Yollarında gayet düzgün ve bakımlı olduğunu söylemek isterim. Bunun yanı sıra Flaminköy’e gittiğinizde oldukça büyük ve ücretsiz park alanı bulunuyor. Park konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşacağınızı düşünmüyorum.

Flamingoköy’de Flamingoların Arasında Kahvaltı

Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuzun sonunda ulaştığımız Flamingoköy’ün bizde oluşturduğu izlenimleri açıklarken ilk kez gideceklere yardımcı olacağımız için oldukça mutluyuz.

Bu doğal ortamın kapısından girdiğinizde yaklaşık 50 metrelik bir mesafeyi yürürken  birbirinden farklı canlıları görebiliyorsunuz. Bu canlılardan aklımızda kalanları sayacak olursak;  flamingolar,sülünler,tavuklar,horozlar,tavşanlar,hamsterlar,tavus kuşları gibi birbirinden farklı çok sayıda hayvan sizleri bekliyor. Bu canlıların yanı sıra dekoratif ürünler, süslemeler ve yemyeşil bir alan görsellik açısından insana huzur veriyor.

Flamingoköy Kahvaltı Ücreti

Girişten itibaren  50 metrelik karidoru yürüdük. Sonra karşımıza çıkan  iki personel bize ‘hoş geldiniz’  dedikten sonra kahvaltının açık büfe şeklinde olduğunu ve ücretin girişte ödendiğini söyledi. Kişi Başı Ücretin ise  80 TL olduğunu ilettiler. Bizim şahsi görüşümüz fiyat oldukça pahalı. 

Giriş Ücreti Kişi Başı :  80 TL

Kahvaltılık Ürünler, Seçenekler ve Flamingolar

Girişte ücreti ödedikten sonra küçük bir yapay havuz, havuzun içerisinde ise tüm ihtişamıyla sizleri selamlayan flamingolar mekana oldukça güzel bir hava katmıştı. Havuzun etrafında bulunan masalardan birine hemen oturduktan  sonra kahvaltı almak için yaklaşık 25-30 metre uzaklıkta bulunan  restoranın içerisine yürüdük.(bu mesafe bizce oldukça uzun)

Kahvaltıya gelecek olursak çok fazla seçenek bulunan bir açık büfe karşımıza çıktı. Neler vardı derseniz; Peynir çeşitleri, reçel çeşitleri, Sebze Çeşitleri, kızarmış ürünler, tatlılar gibi 100’e yakın seçenek vardı. Kahvaltı bizim için tatmin ediciydi. Aldığımız ürünleri masamıza taşıdıktan sonra bir şok ile karşılaştık. Masayı arılar bastı. Mekan sahipleri bu durumu bildikleri için çözümü küllüğün içerisinde kurumuş kahve yakarak ve çıkan dumanın etkisiyle arıları kaçırmakta bulmuş. Bu yöntemi bizde bilmiyorduk. Ancak kahvenin dumanı arıların bir kısmını kaçırdı ama maximum verim elde edemedik. Arılar maalesef can sıkıcı. :(

Çaylar masalara termos ile geliyor. Garson oldukça güler yüzlü(gitmeden önce yorumlarda garsonların nezaketsiz olduğunu okumuştum. Ancak gidince yanıldık hepsi birbirinden güler yüzlü ve ilgili). Kahvaltı yaparken çok hoş fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Başka Neler Yapılabilir ?

 Barbekü yapabilirsiniz. Gölde oltanızı getirip balık tutabilir veya gölde yunuslara binip gezinti yapabilirsiniz. Çocuklarınız ile zaman geçirebileceğiniz oyun parklarını kullanabilirsiniz.

Özetle ;

Bizce çok güzel bir yer ancak girişte alınan 80 TL ücret oldukça fazla bu ücret 50 TL olabilirdi. Arılar için çözüm üretilmeli yanan kuru kahve 1 küllükte geliyor. Bence en az 4 tane küllükle kuru kahvenin gelmesi gerekiyor. Dumanından arılar ancak bu şekilde kaçar. Flamingoların bulunduğu havuzun temizliği sıklıkla yapılmalı bize biraz pis geldi. Bunların dışında kahvaltılık ürünleri gerçekten güzel mekan güzel dizayn edilmiş. En azından bir kez görüp fikir sahibi olabilirsiniz. Okuduğunuz için Teşekkürler.

instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın.   https://www.instagram.com/geziyourumcom

3 thoughts on “FlamingoKöy | Çatalca | Flamingoların Arasında Kahvaltı

Yorumlar kapatıldı.