Altın Yunus Resort & Termal Otel Konaklama

Dondurucu soğuk kış günlerinde rotamız ağırlıklı olarak termal otellerden yana oluyor. Bu sefer de hem iklimi yumuşak hem de termal oteli ile içimizi ısıtan İzmir/Çeşme’deyiz, Altın Yunus Resort & Termal Otel ’de . Yolculuğumuz özel araçla İstanbul’dan yaklaşık 6 saat sürüyor ama yollar güzel, yolculuk keyifli, yol arkadaşı ile sohbet paha biçilemez 🙂

Buranın en eski otellerinden biri Altın Yunus Thermal Otel. Bakalım bizim beğendiğimiz kadar sevdirebilecek miyim size oteli…

Altın Yunus Resort & Termal Otel Konaklama

Otel yörenin en eski otellerinden biri dediğim gibi ama gözünüzde eski ve köhne bir otel canlanmasın, restorasyon çalışması yeni yapılmış, bazı aksaklıklar var ama genel anlamda çalışma başarılı olmuş diyebiliriz.

Bir diğer hususta yazın alışık olduğumuz tam pansiyon, her şey dahil sistem ne yazık ki Altın Yunus Resort&Termal Otel ’de uygulanmıyor. Oda + kahvaltı yada yarım pansiyon şeklinde hizmet veriyor otel. Bizim gibi gezmeyi sevenler açısından bakıldığında öğle yemeği için şehre inip dolaşma fırsatınız oluyor diye olumlu yorumlayabiliriz bu durumu.

Odalar ve Manzara

Öncelikle belirtmeliyim ki yeni inşa edilen küçük odalara sahip otellerin yanında odalar gayet temiz, büyük ve ferah. Hava biz gittiğimizde bayağı soğuktu ama ısıtma sistemi başarılıydı. Şanslıysanız deniz manzaralı odalarda güneşin batışını seyretme keyfini yaşayabilirsiniz. Sanırım biz çok şanslıydık:)

Gelelim asıl geliş sebebimiz olan termal havuzlara. Havuz denildiğinde ilk akla gelen hijyen ve temizlik. Bu konuda hiçbir sorun yoktu gönül rahatlığıyla kullandık sıcacık havuzları. Ben en çok açık hava termal havuzu sevdim aslında.

Sizi şaşırtabilir ama bu otelle ilgili aklımda kalacak olan en önemli detay personel oldu. Hepsi nazik, güler yüzlü ve misafirperverdi. Bu bir otel için önemli bir ayrıntı. Bazen sadece çalışanlardan dolayı sevmediğim oteller oldu çünkü.

Bir öğleden sonrayı da masaja ayırmanızı öneririm. Önceden rezervasyon yapmak gerekebilir, biz bayağı zor sıraya girdik çünkü. Ama yenilenerek çıktım masajdan. Kısaca termal, spa ve sauna muhteşem.

Yemeklere gelecek olursak; açık büfe kahvaltı doyurucuyu ve lezzetliydi. Akşam yemekleri bir miktar kahvaltının gerisinde kaldı ama geçer not veririm ben. Yeme içme alanındaki tek sorun kahvaltı ve akşam yemeği dışındaki ekstrelerin pahalı olmasıydı. Bu yüzden bu konularda biz otelde dışından faydalandık.

Bu hafta sonu kaçamağı ile yeniden doğmuş gibi hissettik biz, oteli de size önerebileceklerimiz köşesine aldık. Bir fırsat yaratın dostlar , içinize dönmek için arada bir şans verin geç olmadan ama…

Sevgiler,

instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın. https://www.instagram.com/geziyourumcom