Askania Otel Konaklama | Kahvaltı | İznik

Bugünkü yolculuğumuz tarihi, doğası, yeşili ile ülkemizin en güzel şehirlerinden birisi olan  Bursa’ya olacak. Çünkü Bursa  her ilçesi kendi içinde farklı bir güzelliği barındıran harika bir kent. Aynı zamanda Osmangazi Köprüsü ile birlikte İstanbul’a daha da yaklaşması benim gibi tüm İstanbul’da oturanları daha da mutlu etti. Bu sebeple yazımda sizlere Bursa’nın İznik ilçesine bağlı muhteşem bir konaklama yerinden bahsedeceğim. Bu konaklama yerinin adı Askania Otel. Askania girişinden itibaren sizde olumlu bir his oluşturacaktır.

Askania Otel Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Osmangazi Köprüsünü kullanarak yaklaşık 1,5 – 2 saat gibi bir sürede ulaşabileceğiniz Askania Otel, İznik gölünün hemen kıyısında bulunuyor. Ayrıca Ulaşım ve Park konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı belirtelim.

Askania Harita
Askania Harita

Askania Otelde Sizi Neler Bekliyor?

Aracınızdan inip Askania’ya ulaştığınızda sizleri göl kenarında oldukça geniş bir alana  kurulmuş muhteşem bir otel bekliyor olacak. Konaklama seçenekleri oldukça fazla; Bungalov evler, suit odalar, karavanlar, verandalar, Taş evler ayrıca  çadırda kalmak isteyenler içinde hazır çadırlarda mevcut. Biz tercihimizi bungalov evlerden yana kullandık ve oldukça memnun kaldık. Eşyalarımızı yerleştirdikten sonra oteli keşfe çıktık. Keşif esnasında Deve, midilli atı, kirpi, hindi, tavuk, horoz, tavşan, sincap, ördek, kuş türleri ve keçi   gibi bir çok hayvan ile karşılaştık. Oysaki hayvanat bahçesini bizde beklemiyorduk.

Askania Yemek ve Kahvaltı

Sabah erken saatler olmasına rağmen , otel misafirleri dışında civar ilçelerden kahvaltı için gelen kişi sayısı da buranın kahvaltısının ve manzarasının çok beğenildiğinin göstergesiydi. Zengin bir serpme kahvaltı menüsü, Garsonların ilgisi ile bizden tam not aldı diyebiliriz. Kahvaltınızı gölün kenarında veya gölün üstünde bulunan çardaklardan yaptığınızda huzuru da burada bulacaksınız.

Bunun yanında akşam yemeklerinin de muhteşem olduğunu söylemeliyim. Kim bilir belki de bizi etkileyen yemekler değil geceleri göl kenarındaki bu otelin çok güzel olan ışıklandırmasıydı. Ege kıyılarından farksızdı, diyebiliriz.

Diğer Yapılabilecek Aktiviteler

  • Otelde gölde yüzmek isteyenler için küçük bir plajda bulunuyor. (Ancak biz temiz olmadığı için girmedik)
  • Dinlenmek için hamaklarda uzanıp, kitabınızı okuyabilirsiniz.
  • Ayrıca tekne turu da yapılabilecek aktiviteler arasında yer alıyor.

Otel Konaklama ve Kahvaltı Fiyatları

Aslında bu alana bir fiyat girilmesini doğru bulmadığımız için bir fiyat belirtmek istemedik. Çünkü fiyatlar hafta sonu , hafta içi veya tatil dönemine göre değişiklik gösterebiliyor. Gitmeden önce otel ile iletişime geçip rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

Özetle;  bir otel de bulunması gerekenden daha fazlasını Askania Otel de bulabilirsiniz. Göl manzarası, çeşitli konaklama seçenekleri, hayvanat bahçesi , muhteşem yemekleri, çocuklu aileler için çocuk oyun alanları hepsi sizleri bekliyor.

İznik merkezine yaptığımız geziye buradan ulaşabilirsiniz.

İnstagram sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Keyifli Tatiller…