Askania Otel Konaklama | Kahvaltı | İznik

Bursa, en sevdiğim şehirlerden birisidir. Her ilçesi kendi içinde farklı bir güzelliği barındırır.  Tarihi, doğası yeşili her anlamıyla harika bir kenttir. Tabi ki Osmangazi Köprüsü ile birlikte İstanbul’a daha da yaklaşması benim gibi tüm İstanbul’da oturanları mutlu etmiştir. Şimdiki yazımızda ise;  Bursa’nın İznik ilçesine bağlı muhteşem bir konaklama yerinden bahsedeceğiz. Bu konaklama yerinin adı Askania Otel. Huzuru bulmak için tam da aradığınız yer burası olabilir.

Askania Otel Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Osmangazi Köprüsünü kullanarak yaklaşık 1,5 – 2 saat gibi bir sürede ulaşabileceğiniz Askania Otel, İznik gölünün hemen kıyısında bulunuyor. Ulaşım ve Park konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı belirtelim.

Askania Otel Harita
Askania Otel Harita

Askania Otelde Sizi Neler Bekliyor?

Aracınızdan inip Askania’ya ulaştığınızda sizleri göl kenarında oldukça geniş bir alana  kurulmuş muhteşem bir otel bekliyor. Konaklama seçenekleri oldukça fazla; Bungalov evler, suit odalar, karavanlar, verandalar, Taş evler ayrıca  çadırda kalmak isteyenler içinde hazır çadırlarda mevcut. Biz tercihimizi bungalov evlerden yana kullandık ve oldukça memnun kaldık. Eşyalarımızı yerleştirdikten sonra oteli keşfe çıktık. Deve, midilli atı, kirpi, hindi, tavuk, horoz, tavşan, sincap, ördek, kuş türleri ve keçi   gibi bir çok hayvanı barındıran bir hayvanat bahçesinin bulunduğu Askania son zamanlarda gördüğüm en iyi konaklama yerlerinden biriydi.

Askania Yemek ve Kahvaltı

Sabah erken saatler olmasına rağmen , otel misafirleri dışında civar ilçelerden kahvaltı için gelen kişi sayısı da buranın kahvaltısının ve manzarasının çok beğenildiğinin göstergesiydi. Zengin bir serpme kahvaltı menüsü, Garsonların ilgisi ile bizden tam not aldı diyebiliriz. Kahvaltınızı gölün kenarında veya gölün üstünde bulunan çardaklardan yaptığınızda huzuru da burada bulacaksınız.

Kahvaltı dışında akşam yemeklerinin de muhteşem olduğunu söylemeliyim. Kim bilir belki de bizi etkileyen yemekler değil geceleri göl kenarındaki bu otelin çok güzel olan ışıklandırmasıydı. Ege kıyılarından farksızdı, diyebiliriz.

Diğer Yapılabilecek Aktiviteler

  • Gölde yüzmek isteyenler için küçük bir plajı ve şezlongları bulunuyor. Buradan göle girebilirsiniz.
  • Dinlenmek için hamaklarda uzanabilirsiniz.
  • Tekne turu yapabilirsiniz.

Askania Otel Konaklama ve Kahvaltı Fiyatları

Aslında bu alana bir fiyat girilmesini doğru bulmadığımız için bir fiyat belirtmek istemedik. Çünkü fiyatlar hafta sonu , hafta içi veya tatil dönemine göre değişiklik gösterebiliyor. Gitmeden önce otel ile iletişime geçip rezervasyon yaptırmanız sizin için iyi olacaktır.

Özetle;  bir otelde bulunması gerekenden daha fazlası Askania Otel de bulunuyor. Göl manzarası, çeşitli konaklama seçenekleri, hayvanat bahçesi , muhteşem yemekleri, çocuklu aileler için çocuk oyun alanları hepsi sizleri bekliyor.

İznik merkezine yaptığımız geziye buradan ulaşabilirsiniz.

İnstagram sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Keyifli Tatiller…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir