Gökçetepe Tabiat Parkı Kamp Alanı | Edirne

Sizinle daha önceki yazılarımızda çeşitli kamp alanlarını ve kamp maceralarımızı paylaşmıştık. Sardala Koyu, Delikli Koy bunlardan bazılarıydı. Şimdiki durağımız ise Saros Körfezinde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı. Buranın bizdeki en büyük özelliğine gelecek olursak gördüğümüz en kalabalık kamp alanı olmasıydı.

GökçeTepe Tabiat Parkı Hakkında Kısa Bilgi

Dünyada kendi kendini temizleyebilen 5 körfezden birisi olan Saros Körfezinde bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne‘nin Keşan ilçesi sınırlarında yer alıyor. Yeşilin ve denizin birleştiği bu yer son yıllarda oldukça fazla ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı  Harita Görünüm
Gökçetepe Tabiat Parkı

Gökçetepe Tabiat Parkına Nasıl Gidilir?

Akıllı telefonların ve harita uygulamaların oldukça yaygın olduğu günümüz şartlarında “Nasıl Gidilir?” sorusu biraz saçma gelebilir sizlere. 🙂 O yüzden ben bu kısımda giderken neler yapabileceğiniz konusunda sizlere fikir verebilirim.

Küçük Tüyolar

İstanbul’dan yola çıktığınızda yaklaşık olarak 3,5 – 4 saat süren yolculuğunuz sırasında  beğeneceğinizi umduğum Çatalca sınırları içerisinde yer alan  FlamingoKöy‘e uğrayıp flamingolar arasında güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Flamingo köy
Flamingo köy

Köftesi ile meşhur Tekirdağ’da köfte yiyebilirsiniz. Değişik konsept arayanlar için Uçak Restaurantta tercihleriniz arasında olabilir.

Uçak Restaurant
Uçak Restaurant

Yol Boyunca sizlere sapsarı renkleriyle  muhteşem görüntüler sunan ayçiçeklerinin arasında fotoğraf çektirebilir. Fotoğraf albümünüze renkli fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Ayçiçeği Tarlası
Ayçiçeği Tarlası

Yolculuğumuza devam edecek olursak;

Gökçetepe Tabiat Parkı Ne Yenir? Ne İçilir?

Daha önceden giden arkadaşlarımızın tavsiyesi ile alışverişimizi bölgeye en yakın köy olan Bahçeköy‘den yaptık. Burada market, manav ve kasabın yan yana  olması sizi mutlu edecektir .Bu arada  Tabiat Parkı‘nın hemen girişinde market ve fırınında olduğunu belirtmek isterim yine giden arkadaşlarımızın pahalılıktan dolayı şikayet etmesi üzerine buraları tercih etmedik. Bölgede meşhur olan “satır eti” mangal için deneyebilirsiniz. 

Gökçetepe Tabiat Parkı Giriş Ücreti

Tabiat parkı giriş ücretine gelecek olursak, kendi getirdiğiniz çadır ile konaklama ücreti 60 TL arabanız için ise giriş ücreti 25 TL, anlayacağınız araba ve konaklama ücreti olarak yaklaşık 85 TL ücret ödedik. Bu fiyat bize oldukça fazla geldi.

Gökçetepe Tabiat Parkında  Neler Yapılır?

Tabiat parkı oldukça geniş bir alana kurulu olmasına rağmen, alanla doğru orantılı olarak kişi sayısı ve çadır sayısı da çok çok fazla. Plaja yakın yerlerde neredeyse çadırlar iç içe bir şekilde bulunuyor. Kamp alanının en güzel yanı ise elektrik prizlerinin yaklaşık 20-30 metre mesafe ile alanın tamamında bulunması idi. Yanınızda gelirken üçlü priz getirmeniz işinizi çok çok kolaylaştıracaktır.(biz getirmedik pişman olduk.)Tuvaletler oldukça temiz ancak çadırınızı uzak bir yere kurduysanız mesafe biraz canınızı sıkabilir. Plajda yemek yiyebileceğiniz kafe ve restaurant bulunuyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı’nın denizi ise, sabah girdiğimizde oldukça temizdi fakat öğleden sonra denize giren sayısının fazla olması ve çıkan rüzgar ile birlikte oluşan dalgayla oldukça kirli bir hal aldı. Deniz kenarlarında taş ve çakıl olması sebebiyle deniz ayakkabısıyla denize girmenizi veya iskeleden denize girmenizi tavsiye ederim.

Şezlong ve şemsiye fiyatlarını merak edenlere ise, 2 şezlong ve 1 şemsiyeye toplamda 20 TL verdiğimizi belirtelim. Ayrıca sahilde Duşa Kabinler ve Duş alanları bulunuyor.

Gökçetepe Tabiat Parkı
Gökçetepe Tabiat Parkı

Özet geçecek olursak; Gökçetepe’nin bizde bıraktığı izlenimler kalabalık ve denizinin bizi memnun etmemesinden dolayı vasatı aşamadı. Sizi belki memnun edebilir. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın.   https://www.instagram.com/geziyourumcom

Sevgiler…