Aşıklar Tepesi | Kocaeli – Manzarada Kahvaltı

Bu yazımızda sizlere Kocaeli ilinin Karamürsel ilçesinden bulunan harika bir kahvaltı mekanından bahsedeceğiz. Üstelik  burası manzarası ve güzelliğiyle sizleri kendisine hayran bıraktıracak bir mekan. Sözü çok uzun tutmadan ulaşım, yemekler, manzara hakkından bilgiler verelim. Aşıklar Tepesi ‘ni sizde eminim sizde çok seveceksiniz.

Aşıklar Tepesi Ulaşım

Günümüzde navigasyonun hayatımızda  girmesiyle aslında bizlere ulaşım ile ilgili çok bilgi vermek biraz anlamsız oluyor. Ancak ben size ulaşım ile ilgili küçük tüyolar vereceğim. İstanbul’dan gelişte Osmangazi Köprüsünü kullananlar için Başdeğirmen Aşıklar Tepesi oldukça yakın sayılır. Bizim gibi para ödemek istemeyenlerde Marmara denizi çevresinden mekana ulaşabilir. Aşıklar Tepesi tabelası zaten dikkatinizi çekecektir. Yollar dar değil ve asfalt güzel.(Böyle tepede bulunan mekanlarda genelde yollar patika ve dar olur.) Tabeladan sonra yaklaşık 4-5 km yol gittikten sonra Başdeğirmen Aşıklar Tepesini göreceksiniz. Ayrıca ulaşımda minibüsleri de kullanabilirsiniz.

Aşıklar Tepesi
Aşıklar Tepesi Harita

Başdeğirmen Aşıklar Tepesi – Kahvaltı Fiyatları

Aracınız ile  geldiyseniz restoranın hemen önünde otopark bulunuyor. Bu yüzden  park konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı pek sanmıyorum.

Başdeğirmen Aşıklar Tepesine geldiğinizde sizleri  bir kaç bölümden bir mekan karşılayacak. Bunlar; Kafe bölümü , Restoran bölümü, Fotoğraf çektirmek isteyenler için teras bölümü gibi. Biz hemen Yamacın dibinde bulunan üstü açık bir masayı tercih ettik. Kapalı alan ve kamelyalarda bulunuyor. Önümüzde yemyeşil ağaçlar , deniz ve çokta uzak olmayan Osmangazi köprüsü manzaramızı süslüyordu.

Garsonların  ve çalışanların ilgisi çok fazlaydı. Kahvaltı çok hızlı geldi, Menü zengin. Hatta kahvaltı yaparken bir anda yağmur başladı. Ve çalışanlar o kadar hızlı masamızı kapalı alana taşıdı ki , biz bile şaşırdık.

Doğada bir restoran olmasına rağmen sinek ve arı bizi çok fazla rahatsız etmedi, yok denecek kadar azdı. (Nitekim daha kötü tecrübelerimiz olmuştu. )Kahvaltı fiyatına gelecek olursak;

Kahvaltı Fiyatı : 2 kişi 100 TL (manzara ve menüye göre oldukça iyi. (12.08.2021)

Fotoğraf severler için restoranın içinde ve  dışında çok fazla fotoğraf çektirebileceğiniz alan bulunuyor.

Özetle;

Kocaeli’nde kahvaltı yapabileceğimiz çok güzel bir yer keşfetmiş olduk. Öyle ki yeşili , temiz havası ve manzarası bize kar kalanlar oldu.

Şimdilik hoşça kalın.

İnstagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın. https://www.instagram.com/geziyourumcom