Sünnet Gölü Gezilecek Yerler | Kamp | Bolu

Mudurnu’dan Göynük’e doğru yol alırken sol tarafta bir tabela dikkatimizi çekti. Tabelada Sünnet Gölü yazıyordu. Açıkçası daha önce duyduğumuz ve fotoğraflarına hayran kaldığımız bu yerin hiç aramadan plansızca önümüze çıkmış olmasına çok mutlu olduk. İnanın hiç düşünmeden hemen direksiyonu o yöne doğru kırdık. Orman içinde ilerleyerek muhteşem bir doğa güzelliği barındıran göle kısa sürede ulaştık.

Gölün çevresinde telefon sınırlı alanlarda çekiyor. Bizim gibi eli ayağı telefon ve internet olanlar için önce biraz paniğe sebep oluyor bu durum. Yavaş yavaş alışıyorsunuz  Bu yüzden internetsiz ve telefonsuz bir tatil planınız varsa her şeyden kaçıp sığınılacak mükemmel bir liman olabilir burası.

Sünnet Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Eğer Sünnet Gölü’ne direk gidecekseniz İstanbul’dan yaklaşık 3,5 saatte buraya ulaşabilirsiniz. Otobandan Adapazarı -Mudurnu çıkışından çıktıktan sonra Bolu/Bilecek yolu yönünde sağa dönün yol üzerinde Sünnet Gölü tabelasından sağa dönmeniz gerekiyor.

Ankara’dan gelecekler içinde yolculuk yine yaklaşık 3,5 saate yakın sürüyor . Otobandan Bilecik-Sakarya- Nallıhan yönünde ilerleyerek buraya ulaşabilirsiniz.

Sünnet Gölü Tabiat Parkı Hakkında Kısa Bilgi

Göl, derin bir vadinin yaşanan bir heyelan sonucunda tıkanması ile meydana gelmiş. 18 hektarlık  alana sahip olan bu göl, civarındaki derelerden ve kaynaklardan besleniyor. Derinliği ise 22 metreyi buluyor. Gölün etrafında kızılcık, dağ böğürtleni, kalabak lalesi gibi birçok farklı bitki yetişmekte.

Bu arada belirtmeliyim ki Sünnet Gölü’ne giriş otelde kalmadığınız sürece ücretli.

Sünnet Gölü’nde Yapılacak Aktiviteler;

 • Piknik
  • Bence seçilebilecek en güzel piknik alanlarından birine sahip burası. Cüz’i bir ücret karşılığı gölün etrafında piknik yapabilirsiniz.
 • Balık tutma
  • Göle gittiğinizde yanınızda olta takımınızı da götürebilirsiniz çünkü gölde bulunan mercan ve alabalıkların olta ile avlanması serbest.
 • Yürüyüş
  • Özellikle sabah saatlerinde gölün etrafında yapacağınız sessiz sakin bir yürüyüş tazelenmenizi sağlayacaktır.
 • Bisiklete binme
  • Bisikletinizle gölün etrafını turlayabilirsiniz bu da ayrı eğlenceli bir aktivite.

Fotoğrafçılık

 • Buraya gelmişken doğa fotoğrafı çekmeden duramayacaksınız. Doğa size harika pozlar çekmeniz için sonsuz bir alan sunuyor.

Sünnet Gölü’nde Konaklanacak Yerler?

Gölün bulunduğu çevre sit alanı ilan edildiğinden göl kenarında Doğal Yaşam Oteli adında bir adet tesis bulunuyor. Bir bir aile işletmesi olan Doğal Yaşam Oteli ’nde  70 adet oda bulunuyor. Bunların bir kısmı bungalov tarzında bir kısmı da otel odası şeklinde dizayn edilmiş. Otelin içerisinde  açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, bilardo ve masa tenisi  gibi farklı aktivite alanları mevcut. Bu arada tesiste Cumartesi geceleri eğlence organizasyonu olduğunu ve bu organizasyonların çok güzel geçtiğini duymuştum.

Sünnet Gölü’nde Ne Yenir-İçilir?

Alabalığı ile ünlü bu yere gelmişken bizde bu lezzeti kaçırmak istemedik. Otelin içinde yer alan restoranda kendimize bir alabalık ödülü verdik. Fiyatlarda öğle yemeği için gayet makuldü. Ama açıkçası restoranına gittiğimiz bu mekanda ayrıca giriş ücreti ödemek pek hoşumuza gitti diyemem.

Bizim birkaç saat uğradığımız bu doğa harikası yerde aklımız kalmadı desem yalan olur. Hayatın yorucu koşturmasından sıkıldığınız bir ara kafa dinlemek ve güzel bir hafta sonu geçirmek için rahatlıkla önerebilirim.

Biz buradaki otelin restoranındaki leziz alabalık molamızdan  sonra Göynüke gitmek için yola devam ettik….

instagram hesabımızı ziyaret etmeyi unutmayın. https://www.instagram.com/geziyourumcom

2 thoughts on “Sünnet Gölü Gezilecek Yerler | Kamp | Bolu

 • 26 Nisan 2018 tarihinde, saat 14:43
  Permalink

  Çok güzel yazılarınız var. Tebrikler.

  Yanıtla
  • 26 Nisan 2018 tarihinde, saat 17:50
   Permalink

   Desteğiniz ve güzel yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Tüm önerilerinizi ve eleştirilerinizi cevaplamaktan mutluluk duyarız. Sevgiler…

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir