Organica Restaurant | Yalova Kahvaltı Mekanları

Özellikle Osmangazi Köprüsünün hizmete açılmasıyla Yalova doğası,yeşili, termal suları ve kültürüyle yeni yerler keşfetmek isteyen biz seyahatseverlerin uğrak mekanı olmuştur. Biz bu yazımızda bize köy kahvaltısı tadında kahvaltı sunan Organica restouranttan bahsedeceğiz.

Organica Restaurant Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan çıktıktan sonra Osmangazi köprüsüne 25 dakika mesafede bulunan Organica Restaurant , Yalova’nın Safran köyünde bulunuyor. Yoğun bir yağmur altında gitmemize rağmen yolların gayet güzel ve ulaşımın oldukça kolay olması bizi mutlu eden güzel bir gelişmeydi.

Soba Başında Kahvaltı

Buraya adımımızı attığımızda çalışanlar tarafından kapıda sıcak bir şekilde karşılandık. Sobanın üzerinde kızartılan ve ısıtılan ekmekler,sıcak ortam,şömine başında kahvaltı yapan aileler bizi mutlu etti.Köy tadında kahvaltı sunan bu mekanın sadece yemeklerinin değil, ortamınında bize köy evinde kahvaltı yapıyormuşuz hissini verdi.

Aile Ortamı

Tamamen doğal ürünler ve zengin kahvaltı menüsü, soğuk havada içimizi ısıtan samimi ortamı çok iyi bir tercih yaptığımızı göstermiş oldu. Etrafa biraz baktığımızda yazın da buranın son derece kalabalık bir yer olacağını gösteren kocaman yemyeşil bir bahçesi olduğunu gördük. Çocuklu ailelerde unutulmamış güzel havalarda çocuklar için ufak bir oyun alanı oluşturulmuş. Öğrendiğimize göre bazen bu yoğunluk yüzünden yer ayırtmak gerekebiliyormuş, özellikle yazın hafta sonları… aklınızda bulunsun.

Menü - Fiyatlar
Menü – Fiyatlar

Ve Organica’da Organik Kahvaltı

Gelelim kahvaltıya; ben en çok sıcaklarını sevdim, güveçte mantar sote, patates ve soğan ve yine güveçte eritilmiş peynir müthiş lezzetliydi. diğer kahvaltılıklar da leziz ve doyurucuydu. kişi başı 30 TL ücrette iyi bir kahvaltıda ödeyeceğiniz ortalama bir fiyat.

Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın, hatta yazın güzel bir hafta sonu geçirmek için buraya gelmek için plan bile yapabilirsiniz. Biz bayıldık, sıra sizde :))

Yalova’ya yolunuz düşmüşken Sudüşen şelalesi ve Erikli yaylasını gezmeyi de unutmayın.

Yalova Organica Restaurant’ın kendi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.